Su kaçağı tespiti

Su kaçağı tespiti servisi olarak günümüzde kullanılan yöntemlerin ne kadar avantajlı ve ekonomik olduğunu daha iyi anlatabilmek adına eski yöntemler dediğimiz ve geleneksel yollarla yapılan su kaçağı tespiti işlemleri ile kıyaslamamız aradaki farkı daha net görmenizi sağlayacak ve konu hakkındaki tüm soru işaretlerine ışık tutacaktır.

Su kaçağı tespiti Modern ve Teknlojik Yöntemler

Geleneksel su kaçağı tespiti işlemlerinde işleyişi birçoğumuz bilmekteyiz, usta çağrılır, sorunlu bölge ustanın bilgi ve tecrübesi dahilinde açılarak su kaçağı önlenmeye çalışılırdı. Tabi ki bu bulma işlemi banyonuzda meydana geliyorsa buradaki fayansların kırılması söz konusu olabilirdi. Kaçak şayet duvarda meydana gelmişse yine duvarda kaçağın çıkış yaptığı bölgeyi belirlemek amacı ile kırma işlemleri gerçekleşir ve tamirat sonrası tadilat işlemleri ile uğraşmak zorunda kalırdınız çoğu zaman. Günümüzde kullanılan teknolojik su kaçağı tespiti işlemleri ile bunlara artık son verildi diyebiliriz. Geleneksel yöntemlerin rafa kaldırılıp yerine daha modern ve teknolojik yöntemler olan, cihazla su kaçağı tespiti işlemleri, zamandan, maliyetten ve iş yükünden tasarruf edecek birçok gelişmeye imza atarak, sektörün baştan şekillenmesine neden oldu denilebilir. Bu yöntemlerle yapılan su kaçağı tespiti işlemlerinde konutunuzda hiçbir yerin kırılması söz konusu olmadığı gibi, tamirat sonrası size zaman ve maliyet açısından yük oluşturacak hiç bir işlemle uğraşmazsınız. Bu bağlamda ayırt edici bir noktaya daha değinmek gerekirse, geleneksel yöntemlerle yapılan su kaçağı tespiti işlemlerinde, tamiratın kısa sürelerde tamamlanması çoğu zaman mümkün değildir. Çünkü yapılan işlemler öngörü ve tahmin doğrultusunda gerçekleşir. Yapılacak en ufak hata tamirat sürecinin uzamasına ek maliyete ve mağduriyete dönüşür. Cihazla yapılan su kaçağı tespiti işlemlerinde ise, tespit işlemi verilere dayanır ve yanıl payı yok denilecek kadar azdır. Dolayısı ile sorunun yeri kısa sürelerde tespit edilir ve noktasal müdahalelerle su kaçağına müdahale edilir. Bu durum sorunu yaşayan kişi/kişilerin mağduriyet süresini kısaltır.

Geleneksel ve teknolojik yöntemlerin zaman, iş yükü ve maliyet olarak kıyaslamasını özetle yapmaya çalıştık, su kaçağı sorunu teknolojik yöntemlerle giderilmeye çalışıldığında büyük sorunlara değil, küçük sorunlardan ibaret kalacak ve pratik şekilde çözüme kavuşacaktır.

Be the first to comment

Leave a comment